Limburg flirtte vrijdag voor het eerst deze zomer met de dertig graden. In Kleine-Brogel haalde het kwik 29,1 graden en een amateur-weerkundige las zelfs een 29,5 graden af in Neeroeteren. Na de hitte volgt onweer. Er kan plaatselijk zéér veel regen vallen.
“Ook in Limburg kunnen onweders dit weekend hier en daar tot wateroverlast leiden, terwijl het op andere plaatsen droog blijftâ€, voorspelt weerman Eddy De Mey.
Door de dichte bewolking wordt het in het weekend iets minder warm. “Maar het wordt tot 27 graden. Als de zon schijnt, zal het zelfs heter aanvoelen dan vrijdag, omdat heel vochtige lucht wordt aangevoerdâ€, zegt De Mey. Die zwoele lucht botst boven ons land op de koudere lucht die door een hogedrukgebied boven Scandinavië wordt weggeslingerd.
“Maar boven ons land is het zo goed als windstil. Daardoor is het mogelijk dat als het ergens begint te regenen, het blijft regenen tot de wolk helemaal leeg is. Dat kan hier en daar voor overlast zorgen.â€
Maandag is de golf met onweersbuien wellicht voorbij. Het wordt dan ook de warmste dag van juli. In Limburg haalt de temperatuur dertig graden en mogelijk hier en daar zelfs een graadje meer.
©HbvL