In het zuiden van de provincie Namen zijn vanavond hevige onweders uitgebroken. De brandweerkorpsen van Ciney, Dinant en Rochefort moeten alle zeilen bijzetten, vooral voor straten die met modder overstroomd zijn en takken die door de wind zijn losgerukt.
In Dinant wordt de wijk Froidvau het felst getroffen door modderstromen. Verscheidene woningen liepen onder en de telefooncentrale van de hulpdiensten stond er roodgloeiend. In de streek van Ciney werd de brandweer opgeroepen voor een overstroming in het dorp Natoye en om wegen te ruimen in Assesse.
In Rochefort werden bomen door de wind losgerukt en werden enkele daken beschadigd. Ook in de omgeving van Ohey, Gesves en Andenne liep modder in woningen en vielen bomen op wegen, veranda's en voertuigen. Voertuigen werden volgens bewoners ook door hagel beschadigd.
Bron: HLN
De dienst 100 van Luik heeft vanavond een vijftigtal noodoproepen ontvangen als gevolg van het onweer dat over de regio trok. Verscheidene kelders en gelijkvloerse verdiepingen waren overstroomd in Visé, Oupeye, Hermèe, Haccourt en Heure-le-romain. In deze laatste gemeente was ook modder van de velden in woningen gestroomd.
In Luik en Seraing konden de riolen het overvloedige regenwater niet meer slikken en hadden rukwinden talrijke takken van bomen afgerukt.
©Hln