Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Gadsden, FL; Liberty, FL.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Aiken, SC; Calhoun, SC; Chesterfield, SC; Fairfield, SC; Kershaw, SC; Lancaster, SC; Lee, SC; Lexington, SC; Orangeburg, SC; Richland, SC; Sumter, SC.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Grady, GA; Thomas, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Coffee, GA; Jeff Davis, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Burke, GA; Richmond, GA; Aiken, SC; Bamberg, SC; Barnwell, SC; Calhoun, SC; Orangeburg, SC.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Chesterfield, SC; Kershaw, SC; Lancaster, SC.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Berrien, GA; Colquitt, GA; Cook, GA; Lanier, GA; Tift, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Ben Hill, GA; Irwin, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Emanuel, GA; Montgomery, GA; Toombs, GA; Treutlen, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Montgomery, GA; Telfair, GA; Toombs, GA; Treutlen, GA; Wheeler, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Alamance, NC; Davidson, NC; Forsyth, NC; Guilford, NC; Montgomery, NC; Moore, NC; Randolph, NC; Stanly, NC.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Leon, FL.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Montgomery, GA; Toombs, GA.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Anson, NC; Hoke, NC; Montgomery, NC; Moore, NC; Richmond, NC; Scotland, NC; Stanly, NC.

18 Feb 2025 00:11:45

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Brooks, GA; Lanier, GA; Lowndes, GA.

18 Feb 2025 00:11:45
Actueel
1 / 4

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Woonplaats: Enschede
Berichten: 1493
Lid sinds: 7 jun. 2011
21 juni 2017, 15:19 uur | Bericht #480527
De hete periode die afgelopen dagen vooral het zuiden van het land trof is bekroond met een regionale hittegolf. In Zeeuws-Vlaanderen wees de thermometer op weerstation Westdorpe om 14:30 uur 30,6 graden aan. Voor een hittegolf is een aaneengesloten periode van minstens vijf zomerse dagen met maxima van 25 graden of meer nodig en daarbij moet het op ten minste drie dagen tropisch warm worden met 30 graden of meer. Een (regionale) hittegolf die geheel in juni valt komt niet vaak voor. De laatste keer was in 2006.

Sinds afgelopen weekend heeft vooral het zuiden te maken met behoorlijk heet zomerweer. Zaterdag kwam het in het Zeeuwse Westdorpe en in het Brabantse Gilze-Rijen voor het eerst tot een zomerse dag met respectievelijk 25,9 en 25,3 graden. Zondag volgde de tweede zomerse dag met op weerstation Gilze-Rijen een maximum van 29,3 graden. Afgelopen dagen was het tropisch. Maandag werd het op beide weerstations 32 graden en gisteren afgerond 31.

Voor een hittegolf zijn vijf achtereenvolgende dagen met een maximumtemperatuur van 25 graden of hoger nodig, waarvan het op drie dagen warmer is dan 30 graden. Westdorpe noteerde zojuist de derde tropische dag en daarmee is de hittegolf in Zeeuws-Vlaanderen een feit. Hieronder een overzicht van de (verwachte*) temperaturen in Westdorpe gedurende de hittegolf.


Komend uur volgt ook weerstation Gilze-Rijen en daarmee mag ook Brabant spreken van een regionale hittegolf. De temperatuur stijgt vanmiddag nog flink door en komt op 31 à 32 graden uit in Brabant en Limburg en 33 in Zeeuws-Vlaanderen! In het midden van het land is het met 26-30 graden zomers warm. Verkoeling kan worden gezocht in het noorden, op Schiermonnikoog wordt het bijvoorbeeld 21 graden en in Leeuwarden maximaal 25.

Zeer waarschijnlijk net geen officiële hittegolf in De Bilt
De andere weerstations in Brabant en Limburg halen morgen pas een regionale hittegolf, omdat het daar zaterdag nog niet zomers warm was. De temperatuur stijgt morgen naar 26-29 graden in de kustprovincies, 30 graden in het midden van het land en 31-34 in de oostelijke provincies.

In het oosten van Brabant en in Limburg kan het plaatselijk zelfs 35 of 36 graden worden! In de provincies Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Overijssel komt het net niet tot een hittegolf, omdat we daarvoor één tropische dag te kort komen. Zeer waarschijnlijk komt De Bilt sinds zondag op vijf zomerse en twee tropische dagen uit. Daarmee hebben we net geen officiële hittegolf.

Vrijdag wordt de regionale hittegolf in het zuiden met één dag verlengd, de maxima komen namelijk uit tussen 25 en 27 graden. Zaterdag wordt de 25-gradengrens niet bereikt. De regionale hittegolf komt dan ten einde.

Laatste regionale hittegolf in 2006
Ook voor het zuiden van het land zijn regionale hittegolven bijzonder in de maand juni. We moeten terug naar 2006 voor de laatste regionale hittegolf die in zijn geheel in de maand juni viel. Weerstation Maastricht heeft sinds het begin van de metingen in 1906 slechts 11 hittegolven gehad. In het huidige klimaat komt een regionale hittegolf in juni slechts eens per tien jaar voor.

Via weeronline.nl
Liefhebber van -30°C, +30°C, 50 cm sneeuw, zeer zware regenval, zeer zwaar onweer, grote hagelstenen, zeer zware storm..... Kortom alles wat extreem is!
gvh
Lid
Woonplaats: Gent
Berichten: 103
Lid sinds: 21 sep. 2011
21 juni 2017, 16:19 uur | Bericht #480528
Voor Ukkel wel een hittegolf (met morgen bij), we hebben nu achtereen 4 dagen > 25 °C, waarvan 3 dagen > 30 °C, daar komt morgen zeker nog een dag bij, dat maakt de benodigde 5 dagen.
Waarom deze advertentie?
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.905 topics, welke bij elkaar 448.609 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.613 leden.
Het nieuwste lid is kruij182.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 204 mensen aan het browsen op het forum. 1 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 204, lezen 9 mensen het topic "Winter 2010 discussietopic deel 8".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden