Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Camden, MO; Miller, MO; Morgan, MO; Pulaski, MO.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Audrain, MO; Boone, MO; Callaway, MO.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Boone, IA; Grundy, IA; Hamilton, IA; Hardin, IA; Jasper, IA; Marshall, IA; Story, IA.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Camden, MO; Dallas, MO; Laclede, MO; Pulaski, MO; Webster, MO.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Callaway, MO; Cole, MO; Osage, MO.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Buena Vista, IA; Cherokee, IA; Ida, IA; Woodbury, IA.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Calhoun, IA; Humboldt, IA; Kossuth, IA; Palo Alto, IA; Pocahontas, IA.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Christian, MO; Douglas, MO; Greene, MO; Laclede, MO; Stone, MO; Taney, MO; Texas, MO; Webster, MO; Wright, MO.

15 Mar 2025 00:47:15

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Dallas, MO; Laclede, MO; Webster, MO.

15 Mar 2025 00:47:14

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Madison, NE; Stanton, NE.

15 Mar 2025 00:47:14

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Marion, MO; Monroe, MO; Ralls, MO; Shelby, MO.

15 Mar 2025 00:47:14

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Webster, MO; Wright, MO.

15 Mar 2025 00:47:14

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Dallas, MO; Hickory, MO; Laclede, MO; Polk, MO.

14 Mar 2025 23:49:19

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Clarke, IA; Lucas, IA; Madison, IA; Marion, IA; Warren, IA.

14 Mar 2025 23:49:19

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Harrison, IA; Shelby, IA; Burt, NE; Washington, NE.

14 Mar 2025 23:49:18
Actueel
1 / 4

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Sanwa
Lid
Woonplaats: winkel
Berichten: 5550
Lid sinds: 3 jul. 2009
7 juni 2012, 11:07 uur | Bericht #354094
Op 1 juli winnen we één seconde

Zondag 1 juli duurt de dag één seconde langer, zo heeft de Koninklijke Sterrenwacht van België (KSB) meegedeeld. Om 02.00. moeten alle uurwerken met één seconde vertraagd worden. 

De officiële tijd in de wereld is de UTC, de "Universal Time Coordinated". Daarop liggen wij in de zomertijd twee uur voor. Deze tijdsschaal komt tot stand door het gemiddelde van ongeveer 400 atoomklokken verspreid over heel de wereld (en waarvan 5 in de KSB), vermeerderd met een aantal seconden (schrikkelseconden genaamd) die ervoor zorgen dat de atoomtijd overeenstemt met de omwenteling van de Aarde.

Nu is de omwentelingssnelheid van onze planeet niet stabiel. Ze heeft een langetermijnvertraging in haar dagelijkse rotatie, door de afremmende kracht van de getijden. Daardoor verlengt de dag met ongeveer 2 milliseconden per eeuw.

De officiële seconde is gedefiniëerd als 'de duur van 9.192.631.770 periodes van de straling die overeenkomt met de overgang tussen de twee hyperfijne energieniveaus van de grondtoestand van het Cesium-133 atoom'. De overeenkomstige duur van een seconde is een beetje kleiner dan wanneer men de duur van een dag deelt door 86400.

De UTC gaat bijgevolg een beetje vlugger dan de 'aardrotatie klok'. Aangezien de aardrotatie niet te corrigeren is, is het om overeen te stemmen noodzakelijk de UTC regelmatig aan te passen. De vaststelling van het verschil gebeurt door waarnemingen van hemellichamen. Schrikkelseconden worden nodig wanneer dit verschil de 0,9 seconden naderen. De toepassing is op 30 juni en/of 31 december om 23.59.59 UTC.

Bron: Nieuwsblad | Gewijzigd: 7 juni 2012, 11:08 uur, door Sanwa
Bekijk het van de zonnige kant, de meeste regen valt naast je.
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.905 topics, welke bij elkaar 448.609 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.613 leden.
Het nieuwste lid is kruij182.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 149 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 149, lezen 2 mensen het topic "Discussiepagina winter 2023-2024".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden