Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Boyd, NE; Holt, NE.

22 Apr 2025 00:39:33

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Cattaraugus, NY; Chautauqua, NY.

22 Apr 2025 00:13:36

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Warren, PA.

22 Apr 2025 00:00:58

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Boyd, NE; Holt, NE; Keya Paha, NE; Rock, NE.

22 Apr 2025 00:00:58

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Erie, NY; Genesee, NY; Niagara, NY; Orleans, NY; Wyoming, NY.

22 Apr 2025 00:00:58

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Crawford, PA; Erie, PA.

21 Apr 2025 23:39:10

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Allegany, NY; Cattaraugus, NY; Erie, NY; Wyoming, NY.

21 Apr 2025 23:39:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Brown, NE; Holt, NE; Keya Paha, NE; Rock, NE.

21 Apr 2025 23:25:14

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Leake, MS; Scott, MS.

21 Apr 2025 23:25:14

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Allegany, NY; Cattaraugus, NY; Erie, NY; Wyoming, NY.

21 Apr 2025 23:25:13

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor DeKalb, AL.

21 Apr 2025 23:01:53

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Nueces, TX; San Patricio, TX.

21 Apr 2025 17:56:05

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Galveston, TX.

21 Apr 2025 17:37:56

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Kleberg, TX; Nueces, TX; San Patricio, TX.

21 Apr 2025 17:18:53

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Crawford, AR; Washington, AR; Adair, OK; Sequoyah, OK.

21 Apr 2025 16:41:19
Actueel
1 / 4

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Marga
Lid
Woonplaats: Den Haag
Berichten: 17643
Lid sinds: 25 jul. 2006
7 april 2007, 16:16 uur | Bericht #1982
6.04.07 11:30

Er was vandaag in het overgrote deel van het land meer zon dan gisteren gedacht. Zo blijkt maar weer eens hoe lastig het is om hogedrukweer in het voorjaar uit te puzzelen. De afgelopen paar dagen zijn er in het algemeen meer zonuren geweest dan we voorzagen. Het viel dus mee. Wel was de lucht vandaag vrij witachtig door de vele hoge sluierwolken.

Gisteren was er ook veel sluierbewolking, maar toen zagen we er veel duidelijker een stuctuur in. De structuur van vliegtuigstrepen, oftewel contrails.  De eerste foto hiernaast laat een losse vliegtuigstreep zien. Als de lucht achter het vliegtuig maar vochtig genoeg is, blijft de streep een hele tijd aan de lucht. Vaak waaiert de streep wel wat uit, door winden op die hoogte (is toch zo'n 9 a 10 km boven het aardoppervlak). Als de lucht in de hogere lagen van de atmosfeer droger is, dan zie je slechts heel kort een witte streep, of zelfs helemaal niets.

De tweede, derde en vierde foto laten zonsondergangen van gisteravond zien. De vliegtuigstrepen worden mooi belicht. Overdag is het door deze condensatiestrepen wel een fractie minder warm. Dat dit type bewolking aldus wel degelijk bijdraagt aan het broeikaseffect is (onder andere) bewezen na onderzoek in de Verenigde Staten, in 2001. Na de aanslagen op de Twin Towers in New York op 11 september zijn alle vliegtuigen boven de VS drie dagen aan de grond gehouden. Wetenschappers hebben die tijd benut om op grote schaal onderzoek te doen naar de invloed van vliegtuigstrepen op de temperatuur. Grofweg kwam het erop neer dat zonder de contrails de dagtemperatuur hoger kwam te liggen en de nachten iets kouder werden. De nachttemperatuur ging echter iets meer omlaag dan de dagtemperatuur omhoog ging. Ergo, zonder contrails was het iets kouder.

Vandaag is de lucht op vlieghoogte dermate vochtig dat er vanzelf sluierbewolking is gevormd. gisteren was daar een 'katalysator' voor nodig, vliegverkeer. Dus, als er minder gevlogen werd boven ons land, was het gisteren zonniger geweest.

[img width=480 height=319]http://www.weer.nl/typo3temp/pics/c9581b5ec1.jpg[/img]
Contrail in een heldere lucht. Foto: Gerrit van Osch.

[img width=426 height=320]http://www.weer.nl/typo3temp/pics/fb3c296ba7.jpg[/img]
Prachtige zonsondergangen, zo met die hoge wolkensluiers. Foto: Jan Stapelbroek.

[img width=426 height=320]http://www.weer.nl/typo3temp/pics/369d33da19.jpg[/img]
Foto: Mark Wolvenne.

[img width=426 height=320]http://www.weer.nl/typo3temp/pics/89e0f3315e.jpg[/img]
Foto: Margriet Vooren.

©weer.nl
Every cloud has a silver lining
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.913 topics, welke bij elkaar 448.618 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.615 leden.
Het nieuwste lid is verbaant.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 128 mensen aan het browsen op het forum. 0 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 128, lezen 3 mensen het topic " Lente discussietopic 2021".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Het Lentediscussietopic

Lees en schrijf mee!

Vulkaanuitbarsting IJsland

Op 1 april weer uitgebarsten

Weeroverzicht maart 2025

In Nederland en buitenland

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden