Comeback voor Jupiters streep? :: onweer-online.nl
Live Bliksemontladingen

De teller in het icoon met het onweersbuitje geeft live het actuele aantal bliksemontladingen uit onze regio weer. De dekking ligt in een vierkant om Nederland en België, waardoor er ook data van rondom Parijs, op de Noordzee en uit een deel van Duitsland wordt weergegeven.

Ontladingen

De ontladingen kun je terugvinden op de Google Maps kaart onderaan de pagina. Deze worden nog niet live bijgewerkt, voor de meest actuele ontladingen ververs je de pagina. De iconen op de kaart lopen in kleur van Geel naar Rood, waarbij Geel een 'nieuwe' ontlading is en Rood een 'oude'.

Geluid

De teller maakt geluid als het aantal bliksemontladingen verhoogt. Dus, bij een update van 0 naar 1 hoor je geluid. Je kunt dit uitschakelen met het luidspreker icoontje in de balk hierboven.

Data © Blitzortung.org / Lightningmaps.org
nl
StormTrack Beta
Inloggen
Heb je nog geen account? Dan kun je er hier eentje aanmaken!
De Bilt

Geen onweer in de buurt
Nu Live

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Cumberland, TN; Van Buren, TN; White, TN.

16 Feb 2025 12:16:10

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor George, MS; Greene, MS; Perry, MS; Stone, MS.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Autauga, AL; Lowndes, AL.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bledsoe, TN; Bradley, TN; Hamilton, TN; Marion, TN; Meigs, TN; Sequatchie, TN.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Catoosa, GA; Chattooga, GA; Dade, GA; Floyd, GA; Gordon, GA; Walker, GA; Whitfield, GA.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Calhoun, AL; Cherokee, AL; Talladega, AL.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor Dade, GA; Walker, GA.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Orleans, LA; St. Tammany, LA; Hancock, MS; Harrison, MS; Pearl River, MS.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Coosa, AL; Elmore, AL.

16 Feb 2025 12:16:09

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Etowah, AL; St. Clair, AL; Shelby, AL.

16 Feb 2025 12:16:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Chilton, AL; Dallas, AL.

16 Feb 2025 12:16:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Clarke, AL; Mobile, AL; Monroe, AL; Washington, AL; Greene, MS.

16 Feb 2025 12:16:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Bledsoe, TN; Hamilton, TN; Rhea, TN; Sequatchie, TN.

16 Feb 2025 12:16:08

NWS: Severe Thunderstorm Warning uitgegeven voor Butler, AL; Clarke, AL; Conecuh, AL; Monroe, AL; Wilcox, AL.

16 Feb 2025 12:16:08

NWS: Tornado Warning uitgegeven voor DeKalb, AL.

16 Feb 2025 12:16:07
Actueel
1 / 4

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

×
Kies een plaats
Beschikbare Plaatsen:
×
Welke meldingen wil je ontvangen?

Je kunt hieronder aangeven welke notificaties je wil ontvangen in 'Nu Live'. Standaard ontvang je alle notificaties, wil je een bepaald type melding niet langer ontvangen? Vink dan het vinkje uit. Je keuze wordt automatisch opgeslagen.

×
Nu Live
Welkom op onweer-online.nl! Als je je nog niet hebt geregistreerd, meld je dan nu aan op de leukste en grootste weercommunity van Nederland. Heb je al een account, log dan hier in.
Woonplaats:
Berichten: 0
Lid sinds: 10 jun. 2007
12 november 2010, 21:00 uur | Bericht #161712
Comeback voor Jupiters streep?

In mei bleek één van de meest prominente strepen op Jupiter plots verdwenen te zijn. Vlekken op de planeet wijzen er nu op dat de bekende streep werkt aan een comeback. Dat blijkt uit foto’s van amateur-astronomen. Zij hebben op de plek waar begin dit jaar de streep nog pronkte een opvallende witte vlek gekiekt. Het zou het begin van een nieuwe gordel om Jupiter kunnen zijn. Jupiter heeft – of beter gezegd: had – twee prominente strepen. Eentje op het zuidelijk halfrond en eentje op het noordelijk halfrond. Maar in mei werd duidelijk dat de streep op het zuidelijke deel van de planeet plotseling verdwenen was. Nu vermoeden diverse amateur-astronomen echter dat de streep terug aan het komen is. Ze baseren hun conclusie op de vlek op foto’s zoals deze:



Het lijkt misschien niet zoveel bijzonders, maar de vlek kan wel eens het begin van iets veel groters zijn. Het stipje is mogelijk een signaal van een storing in de bovenste atmosfeer. En uit zo’n storing kan een overvloed aan vlekken voortkomen. Al die vlekken en plukken blazen de streep die we zo van Jupiter gewend zijn weer nieuw leven in. Of dit echt de terugkeer van de streep is, is onduidelijk. Ook is onbekend of de streep überhaupt ooit nog helemaal terugkomt.

Bron Scientas
Arends
Lid
Woonplaats: Coevorden
Berichten: 404
Lid sinds: 18 aug. 2008
13 november 2010, 22:01 uur | Bericht #161931
Je kunt op de foto nog net iets van de zuidelijke equatoriale band ontwaren.
De donkere banden op jupiter zijn lager dan de heldere. Je kijkt bij een
donkere band dus dieper in de atmosfeer van jupiter.
De rode vlek is er evenwel nog steeds en is niet bedekt met hogere bewolking.
Diegenen met een bescheiden telescoop die normaliter moeite hebben om de
rode vlek te onderscheiden moeten het nu eens proberen, het contrast is beter.
Persoonlijk denk ik dat de band wel weer terukomt.

Overigens ook een mooi voorbeeld om eens stil te staan wat amateurastronomen
kunnen met hun apparatuur en software. Daar was vroeger op zijn minst een erg
grote telescoop nodig of een ruimtesonde!
Waarom deze advertentie?
Richardus
Lid
Woonplaats: Groningen
Berichten: 1294
Lid sinds: 27 jun. 2009
15 november 2010, 07:32 uur | Bericht #162171
't Is toch ook een bekend gegeven dat 'ie weer terugkomt? Het was niet de eerste keer ofzo dat hij verdween, het is een cyclisch fenomeen.
Terug naar boven
1 Gebruiker leest nu dit topic, onderverdeeld in 1 gast en 0 leden
Berichten
Er zijn in totaal 27.905 topics, welke bij elkaar 448.606 reacties hebben gekregen.
Leden
We zijn met 11.613 leden.
Het nieuwste lid is kruij182.

Berichten
Je moet inloggen om je berichten te kunnen lezen.
Dit topic
1 mensen bekijken nu dit topic.

Record
Op 6 december 2010 om 11.29 uur waren er 2.792 mensen tegelijkertijd online op onweer-online!
Stats
Er zijn nu 92 mensen aan het browsen op het forum. 1 Daarvan zijn ingelogd.
Van die 92, lezen 3 mensen het topic "Onweerskansen week 32".

Sponsors en partners

Actueel op OnweerOnline.nl

Het klets- en waarneemtopic

Deel jouw weerwaarneming!

De OnweerOnline stormtracker

Bekijk de radar en volg het onweer

Wateroverlast

Bijzonder nat afgelopen jaar achter de rug

Het Zomerdiscussietopic

Lees en schrijf mee!

© 2003 - 2025 onweer-online.nl   |   Alle rechten voorbehouden   |   Algemene gebruiksvoorwaarden